Awatar użytkownika
Moon Elf

27 maja 2017, 12:00

- Widziałem nie jednego głąba, który chciał się rzemieślnikiem, albo nawet mistrzem zwać, a wyrabiane rzeczy na odpierdol robił, po ciemku, bez odpowiednich narzędzi! –kompania zaśmiała się jak na komendę a Ostrek Hardsin ciągnął dalej. – Skryba, co na kolanie ryciny bazgrolił. Krawiec co cenną skórę, kurwa jego mać, ciął trzymając w ręku. Mówie wam chłopy, pochędożyło ich wszystkich do reszty.

Każdy szanujący się rzemieślnik chciałby aby jego imię coś znaczyło, aby jego emblematy umieszczane przez niego na wyrobionych dobrach nie przyprawiały o śmiech, a o zachwyt. Każdy szanujący się rzemieślnik musi mieć swoje miejsce do pracy, inaczej tworzone przez niego dobra są lichej jakości albo w ogóle nie są.

Żeby móc zacząć tworzyć, wymagane są trzy rzeczy: podręczny zestaw narzędzi, odpowiednie miejsce do pracy oraz odpowiednie składniki lub materiały. Bez tego, możemy zapomnieć o bogaceniu się. Do każdego rzemiosła przypisane są odpowiednie narzędzia jakie będą wymagane aby takowe prace rozpocząć. Mamy więc:

- alchemia
alchemia.jpg
alchemia.jpg (6.66 KiB) Przejrzano 964 razy

- tworzenie łuków
tworzenie łuków.jpg
tworzenie łuków.jpg (6.51 KiB) Przejrzano 964 razy

- dmuchanie szkła & kowalstwo
kowalstwo i dmuchanie szkla.jpg
kowalstwo i dmuchanie szkla.jpg (5.77 KiB) Przejrzano 964 razy

- krawiectwo
krawiectwo.jpg
krawiectwo.jpg (6.2 KiB) Przejrzano 964 razy

- stolarstwo
stolarstwo.jpg
stolarstwo.jpg (5.9 KiB) Przejrzano 964 razy

- kamieniarstwo
kamieniarstwo.jpg
kamieniarstwo.jpg (8.93 KiB) Przejrzano 964 razy

- kartografia & inskrypcja
inskrypcja.jpg
inskrypcja.jpg (6.97 KiB) Przejrzano 964 razy

- nasycenie
nasycenie.jpg
nasycenie.jpg (6.54 KiB) Przejrzano 964 razy

- majsterkowanie
majsterkowanie.jpg
majsterkowanie.jpg (7.48 KiB) Przejrzano 964 razy

- plecenie koszyków


Gdzie możecie znaleźć miejsca swojej przyszłej pracy? W miastach, w warsztatach lokalnych rzemieślników, którzy na pewno nie będą mieli nic przeciwko abyście skorzystali z owego asortymentu. Jeśli nie będziecie mogli znaleźć, zawsze możecie zapytać mieszkańców miasta, wsłuchać się w miejskie odgłosy albo dać w łapę przewodnikowi co by oprowadził po mieście i wyjaśnił co gdzie i jak. Do pracy!
  • Kto jest online